Gocmen Olmak Icin Alinan Vizeler

Genellikle bir göçmen vizesi almak isteyen ve başka bir ülkenin vatandaşı olan kişiye bir Amerikan vatandaşı ya da yasal göçmen statüsünde olan bir kişi ya da bir işveren sponsor olmalıdır ve bu kişi adına Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu tarafından onaylanmış bir başvurunun olması gerekmektedir.
EB-5 – Yatirim Uzerinden Alinan Gocmenlik Vizesi:
Amerikan Göçmenlik Yasası, Amerikan ekonomisinde yeni iş fırsatları yaratacak ticari işletmeler için yatırımda bulunmak üzere gelmek isteyen kişilere vize imkanı tanımaktadır. E5 vize kategorisine başvuran yatırımcılar her yıl tüm dünyada verilen iş dayanaklı göçmen  vizelerinin %7,1’ini almaktadırlar. Başvuru süreci ile ilgili bilgi almak için bize ulasabilirsiniz.
Amerika Birlesik Devletleri Gocmenlik Burosu EB-5 Programini yurutmektedir. Bu program altinda yatirimcilar ve onlarin esleri ile 21 yasin altindaki cocuklari Amerika’da asagidaki sartlara uygunluk gosterdigi taktirde yesil kart alabilme olanaklari vardir.
Bu sartlar EB- 5 Basvurucusunun A.B.D de ticari bir isyerine yeterli bir miktarda yatirim yapmasi ve bu yatirim cercevesinde en az 10 Amerikali veya yesil kartli isciye surekli bir posizyon ile is vermesi gereklilikleridir.
Bu program A.B.D Kongresi tarafindan 1990 yilinda Amerika’ya yapilacak yabanci yatirim ve is olanagi saglanmasi yolu ile Amerika Ekonmisini canlandirmak icin yapilmistir. 1992 de yine A.B.D. Kongresi Bolgesel Merkez Programi olarak da bilinen Gocmen Yatirimci Vizesi Programini kurmustur. Bu programlar simdi Amerika Birlesik Devletleri Gocemnlik Programinin bolge merkezlerine yapilan ticari yatirimlari onaylamasi ile birlikte su anki EB-5 programi ile elemine edilmistir.