L – Şirket İçi Transfer Vizeleri

Vize Hakkında Genel Bilgi

Bu vize, önceki üç yıl içinde, A.B.D. dışında bir yıl boyunca sürekli çalışmış ve aynı işverenin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şubesi, ana şirketi, ortaklığı veya iştiraki tarafından yönetici, idareci olarak veya özel bilgi kapasitesinde işe alınacak başvuru sahiplerine verilir. L Vizesi A.B.D.’de bulunan bir işvereninin ortak yabancı ofislerinden birinde çalışan bir idareci veya müdürü Amerika Birleşik Devleri’ndeki ofisine transfer edebilmesini sağlar. Bu vize aynı zamanda henüz A.B.D.’de ofisi olmayan yabancı şirketlerin ofis kurma amacı ile Amerika Birleşik Devletleri’ne idareci veya yönetici göndermesine olanak sağlar.

Blanket L Çalışma İzni

Amerika Birleşik Devleri’nde ofisi olan çok uluslu bir kuruluş çalışanları için bireysel çalışma izni alabilir veya birden çok yöneticinin ve idarecinin Amerika Birleşik Devleri’ne girebildiği, blanket L çalışma izni alabilir. Blanket L çalışma izni almak üzere başvuru yapan kuruluşun onay almasının ardından L vizeysiyle A.B.D.’ye girmek isteyen her çalışan ayrı ayrı vize başvurusu yapmalıdır.

Blanket L çalışma izniyle vize başvurusu yapan esas başvuru sahiplerinin vize randevuları 500 A.B.D. Doları tutarında sahtecilikle mücadele ücreti ödemesi gereklidir.Ek olarak, blanket L çalışma iznine sahip bazı başvuru sahiplerinin  2,250 A.B.D. Doları tutarında bir ek Sınır Güvenlik Kanunu ücreti ödemesi gerekebilir. A.B.D Hükümeti bu ücreti, çalışma izni başvurusunda bulunan işverenin Amerika Birleşik Devletleri’nde 50’den fazla çalışanı varsa ve bu çalışanların yüzde 50’sinden fazlası H-1B veya L statüsünde bulunuyorsa tahsil etmek zorundadır. A.B.D. Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri genellikle bu ücretleri başvuru sürecinin parçası olarak ülke içinde toplar. Ancak bu ücret A.B.D. Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri tarafından toplanmamışsa, başvuru sahibi ücreti Konsolosluk Bölümü’ne ödemeli ve işvereninden kendisine iade edilmesini istemelidir. Blanket L çalışma izni hakkında daha fazla bilgi için, bize ulasabilirsiniz.